Nieco spóźniony wpis, ale warto odnotować największe polskie wydarzenie dot. rynku domen.

Konferencja MeetDomainers w Sopocie składała się z dwóch części: integracyjnej oraz poświęconej wykładom merytorycznym. Jej organizatorem był Daniel Dryzek, domenowy inwestor i autor bloga danieldryzek.pl, założyciel Active24. Spotkanie sprzyjało wymianie doświadczeń i informacji o branży, nawiązywaniu kontaktów, co w młodej branży jest szczególnie ważne – atmosfera współpracy, czasem dobry humor dopełniały całości. Do uczestnictwa zaproszeni zostali również przedstawiciele Agory.

W tym roku bez spektakularnych zmian w domenach – na rynku zaobserwować było można lekkie przesunięcia, coraz większe budżety Nazwa.pl czy Home.pl. Aktywność inwestorów nieco spadła – kryzys? Ogólnie uzyskano słabsze wyniki niż w latach ubiegłych, natomiast osiągnięta została równowaga dająca podstawy do dobrych
rokowań, co podkreślał organizator. Czyli lata chude zamienią się w grube. A atrakcyjnych, wolnych domen .pl już od dawna po prostu brak.

Planowane w latach kolejnych konferencje będą skoncentrowane na zainteresowaniu klientów
końcowych. W przyszłym roku odbędzie się ona prawdopodobnie we Wrocławiu i dużą jej część będą stanowić wykłady merytoryczne – w końcu większa konferencja w moim rodzinnym mieście!

Kolejnym pomysłem Daniela Dryzka jest zorganizowanie podobnej konferencji poza granicami kraju, co uważam za świetny pomysł. Odbędzie się ona w Manchesterze, przygotowania we współpracy z firmą NameDrive już trwają.